Aktualūs klausimai

Čia puslapis apie dažniausiai užduodamus klausimus.

 • Klausimas – ar galima kažkas?
  Atsakymas – taip, galima
 • Ar galima atlikti negalima?
  Taip, galima
25 comments on “Aktualūs klausimai
 1. v11 parašė:

  Šaunuoliai.sveikinimai su gražia pradžia!
  Gal kas ūkiškai gali paaiškinti kas tos ‘gatviu raudonosios linijos’ir ‘servitutai’.labiau rūpi kokį plotą jos teiksis užimti.ačiū

  • Alfredas J. parašė:

   Kiek supratau iš panelės, kuri darė kelių planus, servitutas yra atstumas nuo bendro naudojimo žemės(kelio) iki sklypo tam tikrų ribų, kuriame be atskirų bendrijos ar savininko valios savivaldybės įmonių gali būti atliekami komukacijos įvedimo ir kiti darbai. Apie servituto pločius(Atstumus tarp ribų)bandžiau aiškintis, atsakymo nebuvo. Reikėtų kreiptis į savivaldybę, kuri užsakė ir kuruoja šį projektą, gal jie konkrečiai paaiškins apie minėtus atstumus. Atsiprašau už pavėluotą atsakymą, buvo prblemų su kompiuterio ryšiu. Pirmininkas.

  • Alfredas J. parašė:

   Į šį Jūsų klausimą man neatsakė ir panelė iš Vilniaus, kuri darė tą gatvių planą. Kiek supratau, servitutas, tai toks ruožas, kuriame bus atliekami komunikacijos darbai neatsižvelgiant į bendrijos ar savininko valią. O koks konkretus servituto plotis konkrečiam sklypui, neaišku. Turėtų paaiškinti miesto savivaldybė, kuri užsakė ir vykdo šį projektą.

 2. Algis parašė:

  Sveiki. Noriu susiręst apie 30m/kv. namuką. Nuo ko pradėti?

  • Alfredas J. parašė:

   Pradėkite nuo savivaldybės statybos ir urbanistikos skyriaus, jie paaiškins savo reikalavimus. Bendrijos pirmininkas išduos sutikimą statybai. Iki 80 m/kv. sodo namelio statybai nereikia projekto. Atsiprašau už pavėluotą atsakymą, buvo problemų su ryšiu. Pirmininkas.

 3. v11 parašė:

  Savivaldybej gražiai paaiškino kad „kelias su raudonom linijom ir servitutu“bus 8.50 m.tai pagal mane servitutas turėtų būti 1~1.30m pločio.normaliai.vistiek tokiu atstumu nieko rimto nesodinu,viską vasarą dulkes nudengia.o gėles prie tvoros vėliau bus galima drąsiai sodinti.

  Kaip naujiena kad pagal „Europos kažkokias ten taisykles“už tai kad keitiesi ar dalini sėklas gali gauti bauda?!smagu….

 4. D.J. parašė:

  Laba diena, norėčiau sužinoti, kada bus galima atsiskaityti sodo mokesčius per banką. Dabartinės sąlygos yra labai nepatogios, be to keista, kad bendrija, kuri yra įsiregistravusi kaip juridinis asmuo, negali priimti mokesčių per sąskaitą.

  • Alfredas J. parašė:

   Tikiuosi, kad nuo balandžio ar gegužės mėnesio,kai pradėsime rinkti naujus mokesčius 2015-2016 m. sezonui(po visuotinio susirinkimo).Jei padarysime anksčiau, apie tai informuosime puslapiuose ir skelbimuose.

 5. Gintas parašė:

  Sveiki. Koks turi būti ūkinio pastato atstumas nuo kaimyno šiaurinės pusės, be būtino raštiško kaimyno sutikimo? Pastatas yra 15 m2 ir pastatytas ant betotinių stulpelių.

 6. Jurgita parašė:

  Labas vakaras,
  Parašykite sąskaitos numerį, į kurią reikia sumokėti mokesčius per e.bankininkystę, nes nei puslapyje, nei sąskaitoje tokios informacijos neradau. Manau, tai aktualu visiems kurie nespėja trečiadieniais.
  Ir dar norėjau paklausti, ar nario mokestis už 2016m. 25 eurai, kurį noriu prie to pačio sumokėti. Ačiū.

  • Alfredas J. parašė:

   wwww.sarmutas.lt – mokesčiai – pradelsti mokėjimai. Čia rasite banko pavadinimą, ir sąskaitos numerį.

 7. Dainius parašė:

  Sveiki,

  kaip bus su naujais atliekų tvarkymo mokesčiais?
  Bus renkami per bendrija, ar kiekvienas atskirai-individualiai turės susimokėti ??

  2016 m. gruodžio 29 d. Panevėžio miesto savivaldybės tarybos sprendimu Nr. 1-426 „Dėl komunalinių atliekų tvarkymo kainos, susidarymo normos ir dvinarės įmokos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžių patvirtinimo.

 8. D. parašė:

  Laba diena, girdėjome, kad sodininkams, kaip ir individualių namų gyventojams, teks mokėti už komunalinių atliekų išvežimą. Kokie tai bus mokesčiai, kokio dydžio ir kaip jie bus renkami? Jei renkami mokesčiai, tai būtų ir gerai, jei kažkur atsirastų atliekų išmetimo konteineriai,atsirastų kažkokia reali atliekų surinkimo sistema, nes kitu atveju tai yra absurdas – sodininkai priversti mokėti už paslaugą, kuri realiai yra neteikiama. Juk neturi apsikrovę šiukšlėmis ( jei tokių išvis yra) eiti namo, ar ieškoti kažkur kažkokio konteinerio. be to kažkaip turėtų būti sprendžiamas tokiu atveju ir rūšiavimo klausimas. Ačiū.

  • Alfredas J. parašė:

   Visą informaciją gausite UAB Panevėžio specialusis autotransportas, Pilėnų g. 43, Panevėžys, tel. (8-45) 586523, e.p. http://www.psa.lt. Kaina ir atliekų išvežimo tvarka priklausys nuo Jūsų pasirinktos sutarties sąlygų.

 9. Skirmantė parašė:

  Kada pagaliau bus sutvarkyti keliai? Už ką renkamos rinkliavos, jeigu už elektrą atsiskaitome tiesiogiai ESO, o daugiau jokių papildomų atliekamų darbų nesimato. Ir nereikia vėl sakyti, kad laukiam nuotekų ir kanalizacijos įvedimo. Kol jie bus pradėti vesti, iki namų greičiausiai automobiliu visai privažiuoti nebegalėsim.
  Dar labai gerai būtų, kad ataskaitinių susirinkimų informaciją ir priimtus sprendimus skelbtumėte šiame tinklalapyje. Ypač ataskaitas kur yra išleidžiami pinigai. Juk tam šis puslapis ir reikalingas, kad naujienas skelbti. Dėkoju.

  • Alfredas J. parašė:

   Kelių priežiūra bus vykdoma po to, kai baigsis dujų, vandentiekio ir kanalizacijos įrengimo darbai. Rangovai, kaip numatyta projekte privalės atstatyti kelių dangą. Bendrijoje yra sudaryta komisiją dėl to, kad priimti atremontuotus kelius pagal projekto reikalavimus.

 10. As parašė:

  Labas,kada upetakiu gatveje tiketis duju ir vandentiekio?

 11. Alfredas J. parašė:

  Upėtakių ir kitose gatvėse, kuriose dujininkai yra padarė projektus, dujotiekis yra įvestas arba vedamas. Kada bus darbai baigti teirautis tel. 869047089, Darius.

 12. A. Jakeliūnas parašė:

  Pagal LR Sodininkų bendrijų įstatymo 6 str. reikalavimus – pastatai turi būti statomi ne arčiau, kaip 3 m. atstumu nuo sklypo ribos, inžineriniai statiniai(išskyrus tvoras) ne mažesniu, kaip 1 m. atstumu nuo sklypo ribos, tačiau visais atvejais, kad jie nedarytų žalos kaimyninio sklypo naudotojui. Mažesniu atstumu pastatai gali būti statomi turint rašytinį kaimyninio sklypo savininko arba bendrijos pirmininko sutikimą(kai sklypas ribojasi su bendrojo naudojimo žeme).

 13. Domas parašė:

  Labas vakaras.norejau pasiklausti kada bus paleistas vanduo raudziu gatveje.? Viskas sujungta viskas davesta bet vanduo nepaleidziamas.kur ar kokiu nr.galima butu kreiptis siuo klausymu?aciu

  • Alfredas J. parašė:

   Kreipkites į UAB Aukštaitijos vandenys, pas p. A. Zemlicką, t.8 699 98864. Prisijungimai tūrėtų būti pradėti šiomis dienomis.

 14. Skirmantė parašė:

  Na ką aš žinau: susirinkimas seniai įvyko, netgi nauja pirmininkė išrinkta, o tinklalapis labai jau pasenęs. Ar iš vis jis mums reikalingas? P.S. Mokesčiai visi vis dar 2017 metų..O mes už šią svetainę kiek mokame, priminkit kažkas???

  • Laima P. parašė:

   Mūsų svetainė tvarkoma mūsų pačių jėgomis, pagal kompiuterinius sugebėjimus 🙂 . Mokame tik už svetainės palaikymą serveriuose, nepasakysiu tikslios sumos, bet apie 60 Eur metams. Tikiuosi, su jaunesnėmis pajėgomis, svetainę patobulinsim

 15. Jurgita parašė:

  Pone pirmininke, ar bandėte važiuoti Karšių gatve? Toks įspūddis, kad ji sodų bendrijai nepriklauso, nes iš rangovų neišreikalauta ją sutvarkyti po kasinėjimo darbų, o ir dabar žvyruojant žvyro papilta kur nekur. Kaip bus su mokesčiais? Pagal sodų bendrijų įstatymą visi sodininkai turi gauti lygiavertes paslaugas už kurias moka sodų bendrijai, o mes gyvenantys Karšių gatvėje jų negauname, lyginant su Šamų gatve, nuo kurios pradedami kažkodėl remontai ir kurios danga jau užpilta freza antrą kartą. Kai tuo tarpu, ne tik Karšių, bet ir kitos gatvės net kokybiškai nežvyruotos. Noriu, kad atsakytumėte, ar parašyti oficialų skundą?

 16. antanas parašė:

  Sodo kaimyne ziobriu g5 savavaliskai nupjove du medzius o mediena pasisavino , nu nemazas nuostolis man gaunasi

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Informacija

Sveiki, ačiū, kad užsukote į mūsų Sodų bendrijos tinklapį.