GAISRINĖS SAUGOS REIKALAVIMŲ ATMINTINĖ

 SODŲ   BENDRIJŲ   NARIAMS

Privažiavimo keliai ir priėjimai prie statinių, gaisrinių kopėčių, gaisrinio inventoriaus, gaisrinių hidrantų ir vandens telkinių turi būti laisvi.

Laužus kūrenti leidžiama ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Palikti be priežiūros besikūrenančias laužavietes draudžiama. Smilkstančią ugniavietę būtina užgesinti.

Kietu kuru kūrenamas šašlykines, kepsnines, buitines krosneles, rūkyklas, lauko židinius naudoti leidžiama  ne arčiau, kaip 6 metrai nuo statinių.

Sodybų tipo gyvenamuose namuose,    sodo namuose  (vasarnamiuose) leidžiama laikyti ne daugiau kaip 5 litrus ypač degių, labai degių ir degių skysčių specialiai tam skirtoje taroje.

Elektros tinklai ir įrengimai turi būti eksploatuojami pagal gamintojo ir kituose teisės aktuose nustatytus gaisrinės saugos reikalavimus. Jie turi būti tinkamai eksploatuoti saugūs sprogimo ir gaisro atžvilgiu.

Pastebėjus elektros tinklų ir įrengimų gedimus, sukeliančius kibirkščiavimą, kabelių,  laidų ir variklių kaitimą, būtina juos nedelsiant išjungti ir pašalinti gedimus.

Vengti veiksmų ir nesudaryti sąlygų gaisrui kilti ar jam išplisti.

Pastebėjus gaisrą pranešti ugniagesiams-gelbėtojams bendruoju pagalbos telefonu – 112

Pateikta:  Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos.

Skelbta Naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Informacija
Sveiki, ačiū, kad užsukote į mūsų Sodų bendrijos tinklapį.